Služby

Japonská pedikúra

Japonská pedikúra

Japonská pedikúra – profesionálna úprava a výživa nechtov v jednom

Zažite pocit prirodzene zdravých a dokonale upravených nechtov po dlhú dobu, objavte výhody japonskej pedikúry!

Japonská pedikúra dodá vašim nechtom nielen zdravý a profesionálne upravený vzhľad, ale poskytne im skutočnú výživu vďaka kombinácii množstva vitamínov a minerálov.

Čo to je?

V prípade japonskej pedikúry nejde iba o úpravu nechtov do požadovaného tvaru a následnú úpravu lakmi, ale  o vysoko-prospešné ošetrenie vyživujúcou kúrou. Pediúra pomáha udržiavaniu dôležitých látok – lipidov - v štruktúre nechtu, a preto sú vďaka nej i tie najslabšie nechty chránené pred štiepením a lámaním. Ako už z názvu vyplývam, domovom tejto unikátnej metódy je Japonsko, kde bola technika stáročia ukrývaná a patrila ku privilégiám žien z najvyššej vrstvy spoločnosti.

Čo obsahuje?

Základom japonskej pedikúry sú 2 pasty a technika leštenia. Základná polosuchá pasta pôsobí abrazívne a veľmi jemne a šetrne odstráni ryhovanie či nerovnosti nechtov. Obsahuje bentonit, čo je prírodná hornina z pravekých morí skladajúca sa z kremíka a ošetrujúcich lipidov. Pomocou špeciálnej leštičky sa zapracuje bentonitová pasta do nechtu a ten zostane hladký a spevnený, ale zároveň pružný. Pomocou ďalšej leštičky sa do nechtu zapracuje vysoko-výživný prášok s parafínom a včelím voskom. Obsahuje glycerín, panthenol, lanolín, kremík, zinok a regeneračné vitamíny A, H, E a tiež provitamín B5. Pomocou zvýšenej teploty pri zapracovávaní sa prášok roznesie po celom nechte a dostane sa aj do hlbokých štruktúr nechtu. Výsledný efekt je necht vyzerajúci ako prelakovaný priehľadným lakom. Avšak na rozdiel od laku je efekt viditeľný niekoľko desiatok dní a neolupuje sa.

Ako prebieha procedúra?

Nechty sa najskôr namočia do vlažnej vody, aby zmäkli. Potom sa, ako pri každej inej procedúre, pomocou pilníku obrúsia hrany, nechty sa skrátia do požadovanej dĺžky a odstráni sa prebytočná kožtička okolo nechtov. Ak je necht poničený, vrchná vrstva sa šetrne zbrúsi špeciálnym pilníkom. Následne sa zapracuje bentonitová pasta do nechtu pomocou leštičky. Ako ďalšia vrstva sa inou leštičkou nanesie a zaleští aj vyživujúci prášok. Práve vďaka dokonalému lešteniu zostane necht hladký a vyzerá ako po úprave priesvitným lakom.

Ako často aplikujeme?

Pokiaľ máte slabé, lámavé alebo zničené nechty, ideálne je pedikúru opakovať každé 2-3 týždne. Už po 3 mesiacoch budú vaše nechty pevnejšie, odolnejšie voči lámavosti a viditeľne zdravšie. V prípade, že máte zdravé nechty, ale i tak túžite po profesionálnom vzhľade nechtov trvajúcom dlhú dobu, postačí pedikúru opakovať každé 4 týždne. Užite si nechty ako zo salónu každý deň bez obáv zo zničenia laku, užite si komfort japonskej pedikúry!

Návrat hore